Novinky

Divadelní sál Metropolu je bezbariérový!

12.10.2017

Divadelní sál Metropolu je bezbariérový!

Několik let se o tom mluvilo, běhalo se po úřadech, vynaložilo se mnoho úsilí… Až v roce 2017 se ale podařilo projekt bezbariérovosti Metropolu dotáhnout do konce stavbou výtahu do hlediště divadla. Hlavní zásluha ovšem nepatří žádným institucím, nýbrž soukromé osobě. Architektka Olga Ryšavá se rozhodla stavbu výtahu zafinancovat z největší části ze svého. Na nákladech se podíleli také majitelé budovy – Odborový svaz KOVO, Odborový svaz státních orgánů a organizací a Odborový svaz dopravy. Z dotačního programu na podporu odstraňování bariér přispěl i Jihočeský kraj.

„S paní Ryšavou, naší dlouholetou příznivkyní, jsme se snažili ze všech sil sehnat na výtah financování, ale bohužel se nám to pořád nedařilo. Po sedmi letech neúspěšných pokusů se paní architektka rozhodla, že náš společný záměr významně finančně podpoří. Je to od ní obrovský dar a my jsme jí velice vděčni. Díky ní můžeme konečně říct: Jsme plně bezbariéroví!“ zdůrazňuje ředitel Metropolu Petr Holba. „Do výtahu se nastupuje přímo z ulice od Mlýnské stoky, první zastavení má v hale divadla a druhé na úrovni divadelního sálu. To z toho důvodu, aby se lidé s handicapem mohli zúčastnit i společenského dění o přestávkách. A také aby měli přístup k toaletám.“ Petr Holba navrhl Olgu Ryšavou za tento sponzorský dar na prestižní cenu Ď. „Uspěla v celostátním kole, což je krásná třešnička na dortu celého projektu. Tímto bych jí chtěl ještě jednou poděkovat,“ dodává ředitel.

„Jsem ráda, že se projekt bezbariérového výtahu podařilo dotáhnout do konce.“ říká Olga Ryšavá a doplňuje: „Snažila jsem se výtah navrhnout tak, aby se hodil k celé budově,  přitom byl sám o sobě zajímavý,  byl z něj  výhled a zároveň poskytl maximální komfort méně pohyblivým spoluobčanům. Věřím, že celý tým spolupracovníků odvedl skvělou práci a že se dobrá věc podařila. V průběhu příštího roku by měly náš záměr završit navazující stavební úpravy bezbariérových míst v hledišti divadla a bezbariérového unisex WC v divadelní hale.“

Realizaci výtahu zastřešila nezisková organizace „Spolek pro bezbariérový přístup do divadla Metropol“ v čele s jejím předsedou panem Ing. Otto Eiblem, která vznikla za tímto účelem. Výtah na zakázku navrhla a vyrobila firma Schindler.

vstupenky online

Stáhněte si naší
mobilní aplikaci

app store
google play

Připravujeme

Sněhurka
Fragile

NAŠI PARTNEŘI

Revispol
Greco
Deník
Český rozhals
Budějcká drbna
Jihočeský kalendář
Arpida
Kooperativa