ADAM PLACHETKA a Czech Ensemble Baroque Orchestra

(Hudební pořad)

15.1.2018ADAM PLACHETKA a Czech Ensemble Baroque Orchestra

Divadelní sál v 19.30 hod.

Basbarytonista Adam Plachetka, absolvent pražské konzervatoře a HAMU, debutoval v roce 2005 v Národním divadle jako Mícha ve Smetanově Prodané nevěstě a Státní opeře Praha jako Don Basilio v Rosinniho Lazebníku sevillském. V dalších letech se mimo jiné objevil jako Papageno v Mozartově Kouzelné flétně, Don Giovanni nebo Antonio ve Figarově svatbě. S orchestrem Národního divadla a Jiřím Bělohlávkem natočil k 90. výročí státnosti jednu z prvních oficiálních vokálních verzí státní hymny. Od roku 2010 je stálým členem Vídeňské státní opery. Zde se objevil například jako Melliso, Don Giovanni, Figaro, Publio, Mustafá nebo Alidoro. Hostuje na řadě světových scén – Berlín, Milano, Londýn, Mnichov …

V českobudějovickém vystoupení se představí v programu „Molieri“, jehož osu tvoří na jedné straně famózní a dobře známé árie z Mozartových oper Don Giovanni, Figarova svatba a dalších a na straně druhé neméně kvalitní, ale koncertnímu publiku velmi vzácné árie z oper Antonia Salieriho: Falstaff, La grotta di Trofonio, Axur Re d‘ Ormus. Pod taktovkou Romana Válka jej doprovodí unikátní ansámbl zabývající se stylovou interpretací kantát, oper a duchovních skladeb 17. a 18. století, Czech Ensemble Baroque Orchestra. Členy tohoto tělesa jsou i instrumentalisté ze Slovenska, Polska, Maďarska či Německa.

Jeden z nejvýraznějších objevů světové operní scény, Adam Plachetka tak může v tomto programu plně rozvinout svůj mimořádný pěvecký, ale také dramatický talent a prezentovat se právě v klasicistním repertoáru, za jehož interpretaci sklízí nemalé úspěchy již od dob svého angažmá ve Státní opeře Vídeň. Právě vídeňské ztvárnění Dona Giovanniho znamenalo pro tohoto sólistu výrazný zlom v jeho kariéře a katapultovalo ho mezi elitní špičku světového mozartovského operního nebe.

 

Předprodej vstupenek v Agentura TRDLA s.r.o.  www.agenturatrdla.cz  a od 23.10. 2017 v předprodeji Metropolu.

Cena vstupenek je 1360 Kč a 1120 Kč.

 

chci vstupenku

vstupenky online

Stáhněte si naší
mobilní aplikaci

app store
google play

Připravujeme

Famílie
Čechomor

NAŠI PARTNEŘI

Revispol
Greco
Deník
Český rozhals
Budějcká drbna
Jihočeský kalendář
Arpida