Novinky

Festival Hvězdy nad Vltavou rozezní České Budějovice

03.06.2022

Festival Hvězdy nad Vltavou rozezní České Budějovice

 

Metropol je hlavním dějištěm nového multižánrového festivalu Hvězdy nad Vltavou, jehož uměleckým ředitelem je českobudějovický rodák a populární houslista Pavel Šporcl. Cílem festivalu je přivézt špičkové české i světové umělce do Českých Budějovic a Jihočeského kraje. Festival „Hvězdy nad Vltavou“ se koná od 2. do 15. července 2022.

Mimo jiné se posluchači mohou těšit na mimořádný zážitek, „pro Budějovice hudební událost roku“ – Beethovenovu symfonii S Ódou na radost v podání PKF — Prague Philharmonia, Českého filharmonického sboru Brno a skvělých sólistů. To vše pod taktovkou dirigenta Petra Altrichtera.

Na dalších koncertech nově vzniklého festivalu se objeví takové hvězdy českého hudebního nebe jako je Igor Ardašev, Jiří Bárta, Bára Kodetová, M. Nostitz Quartet nebo oblíbený Ondřej Havelka a jeho Melody Makers.

Součástí festivalu je i mezinárodní hudební akademie Ameropa Music Academy pro děti
a mladé talentované studenty hudby z celého světa. Pod vedením špičkových českých i zahraničních hudebníků v roli pedagogů (ČR, Rakousko, Belgie, Španělsko, Izrael, USA), se budou zdokonalovat ve hře na hudební nástroje. Celkem se do Českých Budějovic letos na Ameropa Music Academy sjede více než sto mladých hudebníků.

Uměleckým ředitelem Ameropa Music je také Pavel Šporcl. „Ameropa Music Academy jsou výjimečné hudební kurzy, které se konají přes dvacet let. Jsem velmi rád, že se budou poprvé konat v Českých Budějovicích, a že tolik mladých hudebníků přijede právě do hlavního města Jihočeského kraje. Kromě zahajovacího večera 2.7.2022 s Kateřinou Englichovou a Věrou Binarovou plánujeme mnoho koncertů účastníků i pedagogů. Vše vyvrcholí závěrečným koncertem 15.7., kde vystoupím já spolu s těmi nejlepšími.“

Festival ”Hvězdy nad Vltavou“ by se měl v Českých Budějovicích konat každoročně. „Podpoří pozici města při kandidatuře na umístění v prestižní soutěži o titul Evropské hlavní město kultury v roce 2028,“ doplnil Pavel Šporcl. Festival se uskuteční díky laskavé podpoře města České Budějovice, Jihočeského kraje, Lesů ČR a dalších partnerů. Záštitu nad festivalem převzali ministr zemědělství Zdeněk Nekula, ministr kultury Martin Baxa a hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba.

Vstupenky na koncerty festivalu, které se uskuteční v Metropolu zakoupíte na našich webových stránkách nebo stránkách CB-systému, zde naleznete také vstupenky, na koncerty mimo Metropol.

Více informací o festivalu najdete na www.hvezdynadvltavou.com.

 

vstupenky online

Stáhněte si naší
mobilní aplikaci

app store
google play

Připravujeme

Cavewoman
Radůza

NAŠI PARTNEŘI

Revispol
Petřík Brokers
Deník
Český rozhlas
Jihočeský kalendář
Arpida
Kooperativa
Kiss
Beat
Country radio
Teplárna ČB