Novinky

Nezmaři zvou na návštěvu také na jaře 2020

13.01.2020

Nezmaři zvou na návštěvu také na jaře 2020

Jarní cyklus Na návštěvě u Nezmarů přinese nový vítr, zajímavá spojení i hudební stálice. Na tento hudební koktejl se můžete těšit již od února na Malé scéně Metropolu. Předprodej abonentek v ceně 1.200,- Kč začíná 12. prosince, vstupenky na jednotlivé koncerty budou v předprodeji vždy měsíc před koncertem.

19.2. Nezmaři

Jarní část cyklu nemůže odstartovat nikdo jiný, než oblíbení a nestárnoucí Nezmaři. Folková stálice charakteristická vícehlasým vokálem za doprovodu akustických nástrojů, jejíž repertoár tvoří vlastní písně i světová klasika. Jsou nezmary i v pravém slova smyslu, jelikož každoročně odehrají ke stovce koncertů. V současné době jezdí s programem, ve kterém zazní písně od historie až po současnost.

26.3. Malina Brothers      

Bratři Malinové jsou muzikanti každým coulem. Luboš (banjo), Pavel (kytara) a Josef (housle) spojili své síly a nástroje a vytvořili vlastní kapelu doplněnou o Pavla Peroutka ze Spirituál kvintet (kontrabas). Jejich repertoár tvoří písně, na kterých vyrůstaly např. Krise Kristoffersona, které přetextoval Mirek „Skunk“ Jaroš a později je na své desky nazpíval Wabi Daněk. V repertoáru je také znát vliv bluegrassu a irské hudby. V současné době kapelu doprovází zpěvačka Kateřina García, která je považovaná za jednu z nejvýraznějších osobností irského zpěvu u nás.

21.4. Radim Zenkl, Slávek Janoušek, Luboš Vondrák   

Oblíbený písničkář Slávek Janoušek zahraje na Malé scéně společně s kytaristou Lubošem Vondrákem a mandolínovým šampionem Radimem Zenklem. S. Janoušek je přední písničkář známý folkovému publiku již z 80. let. Při studiu na vysoké škole vytvořil dvojici s L. Vondrákem, s nímž vyhrál díky „divadelnímu folku“, který si publikum okamžitě oblíbilo i interpretační Portu. S nimi se v posledních letech spojil Radim Zenkl, jenž se během let prožitých v USA vypracoval na předního světového hráče na mandolínu, který vyniká specifickým stylem hry mimo jiné s prvky bluegrassu a folku.

20.5. Hlasoplet      

Nováčkem v „nezmarovské rodině“ se stane na jaře vokální kvinteto Hlasoplet. Na počátku se sešlo pět mladých mužů na půdě Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni.  Díky hudebnímu vtipu, pestrosti, preciznosti a hlavně obrovské radosti z vystoupení si brzy získaly srdce posluchačů. V jejich repertoáru najdete spirituály, jazzové kousky, české a světové populární písně v osobitých úpravách, ale i vlastní tvorbu. Nezaměnitelný zvuk Hlasopletu vychází z geniálních aranží v kombinaci se skvělými zpěváky doplněný vtipem, který neformálně provází každý koncert. To vše je zárukou skvělé zábavy.

17.6. Pavlína Jíšová a Bababand 

Pavlína Jíšová je stálicí jihočeské folkové scény. Její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech české produkce. Mnoho let také věnovala prezentaci české folkové hudby v Českém rozhlase ČB. Své písně, texty a hudbu představí v červnu v recitálu spolu s Bababandem, který tvoří Romana Tomášková, působící ve skupině Přelet MS a Petra „Šany“ Šanclová známá spoluprácí s Vlastou Redlem či Jaroslavem Samsomen Lenkem.

 

 

vstupenky online

Stáhněte si naší
mobilní aplikaci

app store
google play

Připravujeme

Seznam přesunutých programů
Intimity

NAŠI PARTNEŘI

Revispol
Petřík Brokers
Deník
Český rozhlas
Budějcká drbna
Jihočeský kalendář
Arpida
Kooperativa
Kiss
Beat
Country radio
Teplárna ČB