Novinky

Zemřel Jaromír Schel, bývalý dlouholetý ředitel Metropolu

13.7.2020Zemřel Jaromír Schel, bývalý dlouholetý ředitel Metropolu

S velikou lítostí oznamujeme, že v pátek 10. července zemřel ve věku osmdesáti let bývalý dlouholetý ředitel Metropolu, kolega a blízký přítel pan PhDr. Jaromír Schel. Jeho významná stopa nejen na poli jihočeské kultury zůstane nesmazatelná. Děkujeme za krásný čas, který jsme spolu mohli strávit. Čest jeho památce...

Poslední rozloučení s Jaromírem se bude konat ve čtvrtek 16. července ve 13 hod. v síni českobudějovického krematoria.

zobrazit detail »

oddelovac

Předprodej vstupenek bude v provozu pouze do 25. června

23.6.2020

Předprodej vstupenek se od 26. června UZAVŘE. Vstupenky během letních prázdnin zakoupíte v Turistickém informačním centru na radnici města. Pokladna v Metropolu bude znovu otevřena od 31. srpna. Vstupenky na přesunuté pořady bylo možné vracet do 20. června.

zobrazit detail »

oddelovac

Lucie Bílá rozezní sál Metropolu ještě před prázdninami, doprodej vstupenek!

18.6.2020Lucie Bílá rozezní sál Metropolu ještě před prázdninami, doprodej vstupenek!

Kulturní akce v Metropolu se opět probouzejí k životu a začínáme tím nejlepším, co naše tuzemská hudební scéna nabízí, protože do Metropolu zavítá naše absolutně nejpopulárnější zpěvačka a majitelka 20 Českých slavíků Lucie Bílá! Vzhledem k dnešnímu oznámení ministra zdravotnictví o povolení konání akcí do 1 tis. osob, se koncert s definitivní platností uskuteční 22. června.

zobrazit detail »

oddelovac

PŘEHLED PŘESUNUTÝCH ČI ZRUŠENÝCH POŘADŮ

2.6.2020

V článku naleznete aktuální přehled náhradních termínů neuskutečněných pořadů. U nezrušených akcí zůstávají vstupenky v platnosti. Od 8. června standardní otevírací doba předprodeje vstupenek, a to po - čt od 13.00 do 17.00 hod., od 12.00 do 16.00 hod.

SEZNAM PŘESUNUTÝCH ČI ZRUŠENÝCH AKCÍ  - viz dále

zobrazit detail »

oddelovac

Náhradní termín za představení Intimní příběhy z Ráje

2.6.2020Náhradní termín za představení Intimní příběhy z Ráje

Náhradní termín představení Intimní příběhy z Ráje, které bylo původně přesunuto z 18. března (resp. 25. května) je stanoven na 1. listopadu 2020.

zobrazit detail »

oddelovac
oddelovac

Galerie Nahoře se po dvou měsících opět otevírá

12.5.2020Galerie Nahoře se po dvou měsících opět otevírá

Po dvouměsíční pauze se opět otevírá stálá výstavní síň fotografií GALERIE NAHOŘE (po - pá 9.00 - 17.00 hod.), a to 19. května, kdy proběhne od 17.00 hod. vernisáž výstavy Vladimír Skýpala, Josef Vrážel "DOMA"

zobrazit detail »

oddelovac
oddelovac

KURZY PRO STROJNÍKY - duben 2020

13.3.2020KURZY PRO STROJNÍKY - duben 2020

Na březen → duben  pro Vás připravujeme tyto strojnické kurzy:  ZRUŠENO

ŠKOLENÍ A PŘEZKOUŠENÍ STROJNÍKŮ TĚŽKÝCH STAVEBNÍCH STROJŮ

ZÁKLADNÍ KURZ PRO STROJNÍKY TĚŽKÝCH STAVEBNÍCH STROJŮ

ROZŠÍŘENÍ STROJNÍCH PRŮKAZŮ

zobrazit detail »

oddelovac

Muzikantský bál je zrušen bez náhrady

10.3.2020Muzikantský bál je zrušen bez náhrady

S ohledem na současnou situaci v České republice a opatření Vlády o zákazu společenských a podobných akcí informujeme, že se letošní ročník Muzikantského bálu, který se měl konat 3. dubna, neuskuteční. Vstupné budeme vracet do 15. dubna. Omlouváme se za způsobené nepříjemnosti a děkujeme za pochopení.

zobrazit detail »

oddelovac

Pozvánka do divadla na březnová představení

19.2.2020Pozvánka do divadla na březnová představení

Březen do divadla vlezem! :o) Dvě divadelní březnová představení slibují velkou porci zábavy. Nejprve ve středu 18. března od 19 hodin v komedii „Intimní příběhy z Ráje“ odhalíme s humorem detaily soužití mezi ženou a mužem. Zveme Vás do Ráje, kde je normální mít jako žena vlastní názory a být rovnocennou partnerkou muže.

zobrazit detail »

oddelovac

Fragile slibují nevšední hudební zážitek!

18.2.2020Fragile slibují nevšední hudební zážitek!

Slovenská vokální skupina Fargile vystoupila v českobudějovickém Metropolu v minulosti v rámci projektu Hlasy Tour společně s legendárním Richardem Müllerem a slavili velký úspěch a dlouhotrvající "standing ovation". Skupina patří nejen k československé, ale bez nadsázky i k evropské špičce ve svém oboru.

zobrazit detail »

oddelovac

Newsletter Metropolu - jaro 2020

16.2.2020Newsletter Metropolu - jaro 2020

Prohlédněte si, co jsme pro vás připravili na jarní sezónu. Kliknutím na odkaz v tomto příspěvku se vám otevře nový newsletter Metropolu s programy v sezóně "jaro 2020".

Newsletter - jaro 2020

 

zobrazit detail »

oddelovac

Ples jihočeských starostů po roční pauze opět součástí plesové sezóny v Metropolu

11.2.2020Ples jihočeských starostů po roční pauze opět součástí plesové sezóny v Metropolu

Ples jihočeských starostů se po roční pauze opět stává významnou událostí plesové sezóny. Hlavním hudebním hostem večera bude populární slovenský hudebník Vašo Patejdl. Dále k tanci a poslechu zahrají taneční orchestr Metroklub Big Band, Jazzika a Slovani.

zobrazit detail »

oddelovac

Představení Tolik hlav vás přenese na přelom 70. a 80. let

9.2.2020Představení Tolik hlav vás přenese na přelom 70. a 80. let

Kamil Střihavka, známý rockový zpěvák debutuje jako autor i režisér hořké komedie o zradě a přátelství, odvážných snech a lásce k bigbeatu na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let v Československu. Příběh dvou kamarádů, kteří si žijí své sny, poslouchají skvělou hudbu a chtějí vycestovat ven... Přeložené představení z 27. října 2019 se uskuteční 10. března.

zobrazit detail »

oddelovac

Muzikál TRHÁK míří do Českých Budějovic

7.2.2020Muzikál TRHÁK míří do Českých Budějovic

TRHÁK MUZIKÁL, který vznikl podle stejnojmenného filmu scénáristů Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka a režiséra Zdeňka Podskalského míří na divadelní prkna Metropolu. Těšit se na něj můžete 16. února, a to od 15.00 nebo 19.00 hod. Přijďte se pobavit s celou rodinou a užít si dvouhodinové představení s neobvykle velkou výpravu a v neposlední řadě i exkluzivním hvězdným obsazením...

zobrazit detail »

oddelovac

Nekonečná Sibiř očima Kuby Vengláře

20.1.2020Nekonečná Sibiř očima Kuby Vengláře

Poznejte na vlastní kůži zemi, o které se říkalo že tam "zítra znamená včera"... Kuba Venglář tvrdí, že v Rusku zítra může znamenat cokoli. Nečekejte moc romantiky, do téhle země potřebujete odhodlání. Uvidíte nádhernou přírodu, seznámíte se s bizarní realitou, která se nikdy neoprostila od komunistické historie, a vyslechnete zážitky kořeněné pestrou paletou zajímavých lidí.

zobrazit detail »

oddelovac

Nezmaři zvou na návštěvu také na jaře 2020

13.1.2020Nezmaři zvou na návštěvu také na jaře 2020

Jarní cyklus Na návštěvě u Nezmarů přinese nový vítr, zajímavá spojení i hudební stálice. Na tento hudební koktejl se můžete těšit již od února na Malé scéně Metropolu. Předprodej abonentek v ceně 1.200,- Kč začíná 12. prosince, vstupenky na jednotlivé koncerty budou v předprodeji vždy měsíc před koncertem.

zobrazit detail »

oddelovac

V sobotu 18. ledna se v Metropolu uskuteční Myslivecký bál

9.1.2020V sobotu 18. ledna se v Metropolu uskuteční Myslivecký bál

Myslivecký bál v Metropolu má již svou tradici a tradiční je také pravá myslivecká tombola, kterou vegetariáni obcházejí obloukem... :) I v letošním roce se můžete těšit na oblíbenou elektronickou střelnici na kachny o krále plesu a v Restauraci Metropol ochutnat zvěřinové speciality...

zobrazit detail »

oddelovac

Náhradní termín koncertu "Od baroka po Gershwina"

9.1.2020Náhradní termín koncertu "Od baroka po Gershwina"

Náhradní termín koncertu z 5. listopadu 2019, který byl zrušen z důvodu zranění hlavního saxofonisty se uskuteční 19. ledna od 19.00 hod. na Malé scéně Metropolu. Vstupenky zůstávaly v platnosti.

 

zobrazit detail »

oddelovac

VÁNOČNÍ DÁREK? PŘECI VSTUPENKY DO METROPOLU!

9.12.2019VÁNOČNÍ DÁREK? PŘECI VSTUPENKY DO METROPOLU!

Lámete si hlavu nad tím, co dát svým nejbližším pod stromeček? Co takhle udělat radost vstupenkou na některý z našich pořadů? Pro letošní Vánoce jsme pro Vás připravili speciální balíček pořadů, který potěší milovníky divadla, koncertů či dalších akcí. Vstupenky jsou již v předprodeji!

zobrazit detail »

oddelovac

PRODEJ VÁNOČNÍCH STROMKŮ

8.12.2019PRODEJ VÁNOČNÍCH STROMKŮ

Tradiční prodej vánočních stromků před Metropolem bude probíhat v termínu 7. - 23. prosince od 10.00 do 18.00 hod.

zobrazit detail »

oddelovac

Na návštěvě u Nezmarů zahrají Nadoraz místo Funny Fellows

27.11.2019Na návštěvě u Nezmarů zahrají Nadoraz místo Funny Fellows

Vážení přátelé,

vzhledem k tomu, že Funny Fellows zrušili koncert 11. prosince 2019 (koncert se měl konat v rámci Návštěv u Nezmarů), jsme náhradou zajistili vystoupení skupiny Nadoraz z Hradce Králové. Kapela s bezmála 40 letou tradicí hrála původně folk, nyní však obléká dixilandový kabát. Nedílnou součástí koncertu je tradičně humor a recese. Věříme, že náhrada je adekvátní a že budete spokojeni.

Omlouváme se za nastalou situaci a těšíme se na vás.

zobrazit detail »

oddelovac

Vánoční koncert Janka Ledeckého v Metropolu

22.11.2019Vánoční koncert Janka Ledeckého v Metropolu

 

Populární zpěvák Janek Ledecký se s kapelou vydal na vánoční turné, v jehož rámci přehraje veškeré skladby ze zásadní desky "Sliby se maj plnit o Vánocích" i své největší hity. K sváteční atmosféře přispěje i M. Nostitz Quartet a doposud největší světelný park, s jakým kdy zpěvák na koncerty vyrazil.

zobrazit detail »

oddelovac

Co vše se může stát, když se zabouchnou jedny dveře? Rozkryjete ve hře „Nalevo od výtahu“ v hlavní roli s Romanem Vojtkem.

7.11.2019Co vše se může stát, když se zabouchnou jedny dveře? Rozkryjete ve hře „Nalevo od výtahu“ v hlavní roli s Romanem Vojtkem.

Stačí jedny zabouchnuté dveře, žárlivý milenec a Yan má zase spoustu problémů. Kdo je Yan? To se dozvíte v divadelním představení plném náhod, nedorozumění a sledu absurdních situací, které bylo předlohou legendární francouzské komedie s Pierrem Richardem, a to 20. listopadu od 19.00 hod.

zobrazit detail »

oddelovac

POZOR!!! METROPOL MĚNÍ KONTAKTY

30.10.2019POZOR!!! METROPOL MĚNÍ KONTAKTY

Vážení příznivci Metropolu, v měsíci dubnu došlo v rámci e-mailových adres Metropolu k drobné změně. Nyní jsou všechny BEZ POMLČKY....

zobrazit detail »

oddelovac

Newsletter Metropolu podzim 2019

29.10.2019Newsletter Metropolu podzim 2019

Prohlédněte si, co jsme pro vás připravili do konce letošního roku. Kliknutím na odkaz v tomto příspěvku se vám otevře nový newsletter Metropolu s programy v sezóně "podzim 2019".

Newsletter - podzim 2019

zobrazit detail »

oddelovac

Spuštění standardní doby předprodeje vstupenek

29.8.2019Spuštění standardní doby předprodeje vstupenek

V pondělí 26. srpna byla spuštěna standardní doba předprodeje vstupenek s jejich prodejem v celém svém rozsahu. Provozní doba předprodeje vstupenek je pondělí - čtvrtek od 13 do 17 hodin a v pátek od 12 do 16 hodin. V předprodeji můžete zakoupit vstupenky na divadelní komedii pražské Divadelní společnosti Háta Klíče na neděli, které uvedeme 30. září, a na mnohé podzimní koncerty. V pondělí 2. září začíná předprodej vstupenek na další kulturní pořady v měsíci říjnu. 

zobrazit detail »

oddelovac

Předprodej vstupenek po dobu letních prázdnin

24.6.2019

1. července a 23. srpna - ZAVŘENO

2. července - 22. srpna - PRODEJ V SEKRETARIÁTU - pouze vybrané pořady

POZOR!!! V TOMTO OBDOBÍ  SI NELZE VSTUPENKY REZERVOVAT

od 26. srpna běžný provoz předprodeje

zobrazit detail »

oddelovac

Jarek Nohavica zahraje v Letním kině Háječek!

20.6.2019Jarek Nohavica zahraje v Letním kině Háječek!

V srpnu vyráží Jarek Nohavica na sérii osmi koncertů pod širým nebem v Čechách a na Moravě. Jednou ze zastávek bude také koncert v Letním kině Háječek v Českých Budějovicích, který se uskuteční 15. srpna od 20 hodin. Jako hosté Jarka doprovodí na akordeon a piano vynikající muzikant z Varšavy Robert Kusmierski a na perkuse a bicí Pavel Plánka z Plzně. Již nyní si můžete zakoupit vstupenky v prodejní síti CBsystem.

zobrazit detail »

oddelovac

Začátek prodeje permanentek na podzimní cyklus Na návštěvě u Nezmarů

4.6.2019Začátek prodeje permanentek na podzimní cyklus Na návštěvě u Nezmarů

Podzimní cyklus koncertů Na návštěvě u Nezmarů představil program. Těšit se může na klasický folk i starý swing.

Čtyři skvělé koncerty nabídne na podzim cyklus koncertů zvaný Na návštěvě u Nezmarů. Jak je již zvykem, uskuteční se na Malé scéně Metropolu v Českých Budějovicích. Na programu jsou Ondřej Ruml, Folk Team Brno, Jarret a Funny Fellows. Předprodej abonentek na celý cyklus se uskuteční v termínech 11. června až 4. července a následně 19. až 23. srpna. Cena je 880,- Kč. Vstupenky na jednotlivá vystoupení budou k dispozici vždy měsíc před samotným koncertem.

zobrazit detail »

oddelovac

Newsletter Metropolu - jaro 2019

13.3.2019Newsletter Metropolu - jaro 2019

Prohlédněte si, co jsme pro vás připravili na jarní měsíce. Kliknutím na odkaz v tomto příspěvku se vám otevře nový newsletter Metropolu s programy v sezóně "jaro 2019".

Newsletter - jaro 2018

zobrazit detail »

oddelovac

Jarní Návštěvy u Nezmarů v Metropolu odstartují samotní Nezmaři

30.12.2018Jarní Návštěvy u Nezmarů v Metropolu odstartují samotní Nezmaři

Návštěvy u Nezmarů na Malé scéně Metropolu pokračují. Jarní sezónu začnou 20. února 2019 samotní Nezmaři. V následujících měsících pak zahrají Epydemye, Václav Koubek Trio, Marien a Norbi Kovács.

zobrazit detail »

oddelovac

Přijďte s námi odstartovat plesovou sezónu 2018! Začínáme již v sobotu 12. ledna!

18.12.2018Přijďte s námi odstartovat plesovou sezónu 2018! Začínáme již v sobotu 12. ledna!

Přijměte pozvání do společnosti krásných dam a šlechetných gentlemanů! Oprašte střevíčky, zavolejte svému krejčímu či krejčové, zopakujte si taneční kroky, plesová sezóna je za dveřmi! Velký mediální ples ji otevře již v sobotu 12. ledna.

zobrazit detail »

oddelovac

Tip pro Ježíška!

7.12.2018Tip pro Ježíška!

Ježíšci, nevíte co koupit pod stromeček??? A co takhle vstupenku do Metropolu???

V současnosti naleznete v předprodeji vstupenky na tyto pořady:

12. ledna Velký mediální ples - úvodní ples nové sezóny
19. ledna Myslivecký bál - ples s nezaměnitelnou atmosférou a pravou mysliveckou tombolou
6. února Pavel Svoboda: Kyrgyzstán a Tádžikistán - cestovatelské příběhy s neodolatelným humorem
17. února Hop Trop: 40. sezóna - slavnostní koncert trampsko-folkové legendy

 

zobrazit detail »

oddelovac

Blíží se termín začátku tanečních kurzů v Metropolu! Neváhejte a přihlaste se!!!

30.8.2018Blíží se termín začátku tanečních kurzů v Metropolu! Neváhejte a přihlaste se!!!

Chcete se naučit tančit, hledáte zábavu, nové přátele či lásku? Nechcete se mačkat s dalšími tanečními páry v malém sále, pak taneční pro mládež v Metropolu jsou to pravé pro Vás.

Pro PODZIMNÍ KURZ tanečních, který začíná 17. září  jsme pro Vás opět připravili SPECIÁLNÍ HODINU STOLOVÁNÍ SPOJENOU S RAUTEM.

Nemáte tanečního partnera/partnerku? Nevadí. V naší skupině se s ní/ním můžete seznámit ještě před začátkem tanečních. Odkaz ZDE

zobrazit detail »

oddelovac

Metropol opět provoní orchideje

13.2.2018Metropol opět provoní orchideje

Metropol připravuje další ročník prodejní výstavy orchidejí a dalších exotických rostlin doplněnou o exponáty ze světa exotického ptactva hmyzu a plazů. Přijměte opět po roce pozvání do světa jedinečných rostlin, poznejte jejich mimořádnou krásu a nabijte se jejich pozitivní energií.

Zveme vás na výlet do říše kvetoucích rostlin a exotického hmyzu a plazů. Také v letošním roce jsou součástí výstavy exponáty z protivínské Krokodýlí ZOO. Tentokrát si budete moci prohlédnout exponáty krokodýla nilského. Expozice bude navíc obohacena také o tropické ptactvo.

Na výstavě naleznete na 60 druhů botanických orchidejí a 40 druhů nejnovějších komerčních holandských hybridů. Zároveň uvidíte na 50 druhů kaktusů a sukulentních rostlin. Celkem bude vystaveno více než 1 tis. rostlinných exponátů, z nichž většina budou prodejné.

Výstava se uskuteční od 6. do 15. dubna a je otevřena denně od 9 do 18 hodin.

zobrazit detail »

oddelovac

Newsletter Metropolu - jaro 2018

1.2.2018Newsletter Metropolu - jaro 2018

Prohlédněte si, co jsme pro vás připravili na jarní večery. Kliknutím na odkaz v tomto příspěvku se vám otevře nový newsletter Metropolu s programy v sezóně "jaro 2018".

Newsletter - jaro 2018

zobrazit detail »

oddelovac

Newsletter Metropolu

15.9.2017Newsletter Metropolu

Prohlédněte si, co jsme pro vás připravili na dlouhé podzimní večery. Kliknutím na odkaz v tomto příspěvku se vám otevře nový newsletter Metropolu s programy v sezóně "podzim 2017".

newsletter "podzim 2017"

zobrazit detail »

oddelovac

ZVEME VÁS NA ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE PLNÉ HER, TANCE A ODMĚN

11.1.2017ZVEME VÁS NA ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE PLNÉ HER, TANCE A ODMĚN

Metropol Vás srdečně zve na oblíbený dětský maškarní karneval. Ten se uskuteční 29. ledna od 14.30 hodin. Programen bude provázet oblíbená Pavla a její asistentky. Na děti i dospělé čeká velký taneční rej, dále soutěže, hry a hlavně sladké odměny pro všechny. Těšíme se na všechny princezny, víly, zvířátka, kovboje i batmany...

 

zobrazit detail »

oddelovac

Prosíme o včasné příchody do divadla

11.4.2016

V poslední době se rozšířily opožděné příchody do divadla. Pozdě přicházející ruší nejen diváky ale také herce, kteří nás na tento nešvar již mnohokrát upozornili. Prosíme tedy o včasný příchod na divadelní pořady, neboť každé vyrušení narušuje jedinečnou atmosféru představení. Buďme k sobě ohleduplní nejen v divadle...

Po začátku představení bude dle provozního řádu Metropolu pozdě příchozím umožněn vstup do divadelního sálu až po přestávce bez nároku na vrácení vstupného.

zobrazit detail »

oddelovac
vstupenky online

Stáhněte si naší
mobilní aplikaci

app store
google play

Připravujeme

Přesunuté a zrušené akce
Zdeněk Izer

NAŠI PARTNEŘI

Revispol
Greco
Deník
Český rozhals
Budějcká drbna
Jihočeský kalendář
Arpida
Kooperativa
Kiss
Beat
Country radio